Blog J.B.

Informator 2009

Informator o zimowisku w Ściegnach 18-25.01.2009 roku

* Organizator: Duszpasterstwo Parafii św. Maksymiliana M.Kolbe w Lubaniu. Odpowiedzialny nominalnie: Ks. Janusz Barski.
* Termin zimowiska: 18-25.01.2009 roku. O godzinie wyjazdu zostaną Państwo poinformowani w terminie późniejszym. {RODZICÓW DZIECI Z CHOROBĄ LOKOMOCYJNĄ PROSIMY O DOPILNOWANIE, ABY PRZYJĘŁY AVIOMARIN 30 MINUT PRZED WYJAZDEM} — PROSZĘ TAKŻE O PODPISANIE ZGODY NA PRZYJĘCIE PRZEZ DZIECKO AVIOMARINU W DRODZE POWROTNEJ. Planowany powrót: wyjazd ze Ściegien: 25.01.2009 r. ok. godz.17:00. Prosimy o odbiór dzieci na parkingu przy piekarni (Lubań) i przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bogatyni.
* Adres bazy zimowiska: Szkoła Podstawowa im. Wł.St.Reymonta, Ściegny, 58-535 Miłków. Szkoła udostępniła nam numer telefonu: (075) 76-19-240. Godziny Państwa telefonów prosimy dostosować do programu zimowiska, który wywieszony będzie w gablocie przy kościele.
* Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą ważne legitymacje szkolne oraz książeczki RUM-owskie z wpisanym PESELEM !!!
* Warunki: wszystkie dzieci będą spały w łóżkach; dzieci młodsze spać będą razem z Opiekunami w jednej większej sali na łóżkach. Dzieci starsze i młodzież nocować będą w 2 mniejszych salach również wyposażonych w łóżka. Wykupiliśmy pakiet pełny – łóżka, śpiwory + pościel {nie trzeba więc niczego brać ze sobą}. Posiłki spożywane będą o godz. 9:00 {po Mszy św.}, 14:00 i 18:00. Oprócz posiłków planujemy codzienny podwieczorek /jabłka, jogurty, batony lub ciasto-pączki/.
* Warunki sanitarne: Szkoła wyposażona jest w toalety na parterze. Dodatkowo toalety na parterze posiadają 6 kabin prysznicowych.
* Obsługa kuchni {odpowiedzialna za przygotowywanie śniadań i kolacji oraz dostarczanie na bieżąco herbaty} to Pani Teresa Giza.
* Oprócz numeru telefonu Szkoły posiadamy dodatkowy telefon umożliwiający Państwu kontakt z dziećmi: Ks. Janusz Barski: +48 792631126. Telefon ten będzie cały czas dostępny – prosimy jednak o wyważenie ilości oraz godzin rozmów. Z chwilą skompletowania Kadry Opiekunów podane zostaną także ich telefony komórkowe.
* Prosimy o wyposażenie dzieci w następujące rzeczy:
– Cienki kocyk {siedzisko podczas zajęć plastycznych} oraz mały jasiek „przytulanka” pod głowę.
– Odzież zimowa ze szczególnym uwzględnieniem czapki, rękawiczek i szalika {w miarę możności prosimy o wyposażenie dzieci w 2 pary czapek i rękawiczek}, sweter {najlepiej z golfem} + 2 lżejsze.
– Obuwie miękkie do poruszania się po szkole {tenisówki na białym spodzie !!! – chodzi o czystość parkietu sali gimnastycznej}, dres, bielizna na zmianę, klapki pod prysznic.
– Przybory toaletowe: 2 ręczniki, mydło, szampon, szczoteczka i pasta do zębów.
– Nie zabieramy żadnych talerzy, szklanek ani sztućców – jedynie kubki do picia napojów w pokojach}
– Maść z witaminą A {nie polecamy kremu Nivea} lub coś do nawilżenia ust.
– Jeżeli przy saneczkowaniu dziecko chce być niezależne od szkoły, to również „jabłuszko” {może się przydać przy konkursie „zjazd na bele czym”}
* Kalkulacja na dzień dzisiejszy: nocleg – 15 zł {suma – 105 zł} obiad – 17 zł {suma 115 zł} wejście na teren Karkonoskiego Parku Narodowego – 3 zł . Suma kalkulacji wynosi 223 zł. Nie znamy na razie kosztów dowozu dzieci ze Ściegien do Karpacza w „dniu trapera” (wędrówka po Karpaczu). Pozostała część kwoty przeznaczona jest na zakup artykułów spożywczych na śniadania, podwieczorki i kolacje. Są czynione starania o pozyskanie dodatkowych funduszów ze strony instytucji w Lubaniu i Bogatyni.
* W miarę możności prosimy o zapakowanie bagażów dzieci w plecaki bez stelaży (bagaże powinny się zmieścić do bagażnika autokaru).
* W związku z sugestiami Pani Pielęgniarki prosimy o uczulenie dzieci, że nie mogą kupować napojów gazowanych i tzw. „chińszczyzny”. Aby uniknąć problemów z gardłem, podobnie jak w latach ubiegłych, zakupione zostaną napoje niegazowane – dzieci będą je mogły nabyć na terenie zimowiska. Nie wyklucza to oczywiście ewentualnych własnych zakupów – jednak asortyment w miejscowych sklepach jest raczej skromny.
* Przypominamy o popisaniu zgody Rodziców dziecka na jego uczestnictwo w codziennej Eucharystii – to wymóg uczestnictwa w zimowisku {ma charakter nie tylko rekreacyjny}.
* W razie decyzji o złożeniu „kieszonkowego” u Opiekuna prosimy o wypełnienie karty depozytowej, na której Rodzice określają kwoty i sposób dysponowania nimi przez dziecko i przekazanie ich jednemu z Opiekunów w dniu wyjazdu. Jej brak będzie oznaczał, że dziecko bierze pieniądze na swoją odpowiedzialność. Inne fundusze oraz rzeczy wartościowe {w tym telefony komórkowe, MP3} dzieci zabierają na własną odpowiedzialność.
* Przypominamy, że dzieci nie mogą mieć przy sobie żadnych leków. Leki w podpisanych woreczkach prosimy dostarczyć ks. Januszowi lub bezpośrednio Opiekunowi dziecka.
* Planowane zabawy i konkursy: plastyczny (duch gór + najsympatyczniejsza karykatura Kadry); Mini Playback Show; śnieżny zbijany; kulig + ognisko; Pidżam Party; Milionerzy lub Gra w ciemno; plastyczno-muzyczny {wizytówka grupy}; konkurs czystości {ZIMOCZYŚCIOCH}; terenowe: zjazd na bele czym, najdłuższy ślizg; Kalambury; Mumia; Walka o stołek; najbardziej zadymiasty strój disco; „zmrożony idol”. Ponadto planujemy popołudnie w Western City i 2-3 wyjścia do Karpacza {jeśli wystarczy kondycji „z buta” – przez Księżą Górkę; jeśli nie – PKS}. Te dzieci, które będą zainteresowane zwiedzeniem świątyni Wang i Muzeum Lalek proszę o zgłoszenie tego podczas dostarczenia kart wyjazdu.
* W związku z tym, że niektóre konkursy będą wymagały wcześniejszego przygotowania się dzieci, prosimy chętnych o przygotowanie: podpisanych kaset lub CD z utworami do wykonania oraz oryginalnych strojów na Mini Play Back Show i Pidżam Party. Z racji planowanych zabaw będą mile widziane utwory MP3, przy których dzieci bawią się najchętniej.

UWAGI DODATKOWE:
+ Kwota podana na karcie zimowiska jest oparta o kalkulację nie uwzględniającą dofinansowania. W tej chwili, po decyzji o pokryciu kosztów przewozu przez Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni, koszt pobytu dzieci skalkulowany został na 300 zł (w przypadku wyjazdu 2-3 dzieci z jednej rodziny wskazany jest kontakt z ks. Januszem Barskim).
+ Pobranie karty uczestnictwa jest równoznaczne ze zgodą na uczestnictwo dziecka w zimowisku. W takim przypadku uprzejmie proszę o wpłacenie w możliwie najkrótszym czasie połowy kwoty połowy kwoty pobytu: osobiście lub na konto Bank Zachodni WBK S.A. 31 1090 2109 0000 0005 5006 3299 (przy wpłacie w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz dopisek ŚCIEGNY’2009 – chodzi o łatwiejsze znalezienie dowodu wpłaty). Fundusze te są niezbędne na wpłacenie części opłat zaliczkowych. Pozostałą część należności proszę wpłacić/dostarczyć do 10.01.2009 r. – TERMIN DOSTARCZENIA WYPEŁNIONYCH KART UPŁYWA 10.01.2009 r. /!!!/ W przypadku instytucji kontem obsługi zimowiska jest konto parafialne: BANK SPÓŁDZIELCZY W SULIKOWIE 34 8392 0004 3909 7156 2000 0010 – tu również pomocnym jest dopisek „Ściegny’2009”.
+ Niektóre zakłady pracy gwarantują dofinansowanie wypoczynku dzieci. Jeśli będzie potrzebne potwierdzenie udziału dziecka w zimowisko proszę o szybkie dostarczenie informacji: nazwa i adres zakładu pracy (na kogo wystawić), imię i nazwisko dziecka oraz imię i nazwisko pracownika zakładu. Te dane można dostarczyć osobiście lub mailem: janbar_x@tlen.pl (w przypadku informacji e-mail proszę także o kontakt telefoniczny).
+ Dodatkowe informacje: PRZYPOMINAM O AVIOMARINIE !!! (w przypadku tych dzieci proszę na s.3 (pod podpisem pielęgniarki) o Państwa wpis: WYRAŻAM ZGODĘ NA PODANIE DZIECKU AVIOMARINU PRZED KAŻDĄ PODRÓŻĄ PODCZAS ZIMOWISKA+ podpis. Takiej zgody wymagają aktualne przepisy.

http://janbar.s3.amazonaws.com/dokumenty/Karta zgłoszenia.doc – karta zgłoszenia uczestnika

http://janbar.s3.amazonaws.com/dokumenty/Karta depozytowa.DOC – karta depozytowa

http://janbar.s3.amazonaws.com/dokumenty/Informator 2009.doc – informator

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>