Blog J.B.

Spotkanie powizytacyjne 30.03.2014 roku

Autor: admin o piątek 4. kwietnia 2014

Podczas spotkania z Radą Parafialną, poproszony o poświęcenie altany parafialnej, Ksiądz Biskup obiecał przyjąć zaproszenie na inaugurację jej działalności. Wiadomo, każdy sprzęt musi przed inauguracją zostać poddany „testom wytrzymałościowym” – więc postanowiliśmy tak potraktować spotkanie osób funkcyjnych, które zaangażowały się w organizację i przebieg Wizytacji Kanonicznej. Odbyło się ono w niedzielne popołudnie, 30.03.2014 roku.

Spotkanie powizytacyjne

Oczywiście założeniem spotkania było przede wszystkim podziękowanie Organizatorom oraz wspólne spędzenie czasu w sympatycznej atmosferze luźnych pogaduszek (i przy pięknej pogodzie – bez „bocznych podmuchów w nerki”). Przygotowana na odwiedziny Ks. Biskupa altana zapewniła pobyt w warunkach klasy *** (niech się schowają Karaiby). Obudowane boczne ściany chroniły przed przewianiem; docięte przez p.Jana ławki pozwoliły wykorzystać całą szerokość altany. Może trochę gorzej było ze stołami, ale przecież… funkcjonuje w szerokim zakresie usługa „szwedzkiego stołu”.

Tak więc już o godz. 14:30 pojawiły się pierwsze osoby, zaś tuż przed terminem rozpoczęcia się spotkania zaczęła się „jazda”. Okazało się, że prawie wszyscy potrzebowali „sterydów” w postaci TEJ KAWY!!! Stoły zaczęły się uginać pod ciężarem przygotowanych ciast. Piękna pogoda skłoniła także Kasię, Martynkę, Paulinkę, Nadię i Małgosię do podjęcia „walki o gole” (Mini Mundial).

A w środku zaczęły się wspomnienia – poproszony o podsumowanie „szeryf” wskazał to, co było podkreślone jako plus naszego spotkania z Ks. Biskupem: spontaniczność, przygotowanie liturgiczne oraz wspaniałą gościnę na plebanii (skromnie nie wspomniał o „przebudowie koncepcji plebanijnego dynamicznego porządku”). Kiedy bilans dobiegł końca, zaczęliśmy wspominać, jak i kto przeżywał tę wizytację. Dowiedzieliśmy się kilku szczegółów spotkań w Gimnazjum nr 1 i ZSP nr 2.

No, a kiedy ostygły powizytacyjne emocje, rozmowa zeszła na plany zasugerowane przez Ks. Biskupa Marka – renowację tynku i malatury zewnętrznej kościoła; prace przy ustabilizowaniu załamującej się ściany wejścia głównego do kościoła oraz na temat wzbudzający największy „entuzjazm”… wymianę okien. Od proboszcza dowiedzieliśmy się o sugestii skorzystania z oferty jednej z sąsiednich parafii – tak szybko!?!?!

W pewnym momencie wyszło na to, że część ciast (ta z czwartku) zaczęła działać „toksycznie” [no, chyba że to uboczny efekt nadmiaru tlenu] – Panie: Beata i Dominika wraz ze Zbyszkiem i Grzegorzem zaczęły się zachowywać „podejrzanie spokojnie”. Typowa „głupawka” (albo bardzo dobry humor – jak kto woli) pojawiła się też w innych sektorach altany. Rozmowy stawały się coraz bardziej „rozrywkowe” [i to bez cappuccino].

„Test wytrzymałościowy” uznajemy za udany. Altana wytrzymała – my też. Tak więc z czystym sumieniem możemy planować zaproszenie Jego Ekscelencji – może w maju. Będzie super.

 

1 Komentarz do “Spotkanie powizytacyjne 30.03.2014 roku”

  1. Dominika napisał(a):

    „TA KAWA” ma Moc 😀
    Może to nie ciasto a właśnie „Ta Kawa” zadziałała „głupawkowo”…?
    Co by to nie było – popołudnie było baaardzo miłe i wesołe 😉 a ile „słit foci” powstało 😀
    Pozdrowienia dla Wszystkich tam obecnych 🙂

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>