Blog J.B.

Życzenia świąteczne

Autor: admin o sobota 11. kwietnia 2009

wielkanoc01.jpgGdy byłeś dzieckiem, w Wielkanoc niebo musiało być fantastycznie niebieskie. I dużo słońca. I zielona trawa. Mama, choć było zimno, wkładała najcieńsze pończochy. Tatuś, gdy skończył się golić, przeciągał dłonią po policzkach, uśmiechał się do lustra i powiadał: „No, człowiek nie jest jeszcze taki stary” i wiązał najbardziej kolorowy krawat. Szedłeś do kościoła w najnowszym ubraniu. Kolega miał nowe buty, a koleżanka nowy płaszcz wiosenny i niebieskie wstążki w warkoczach. Stół był nakryty białym obrusem. We flakonie sterczały bazie. Mama stawiała na środku stołu wielką, kolorową babę. Takie zostały Ci wspomnienia z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w latach dziecinnych.
A potem, gdy byłeś młody, gdy Cię roznosiło życie i wierzyłeś w swoją siłę i swoje osiągnięcia – jeszcze było za wcześnie na to, żebyś zrozumiał, czym jest Zmartwychwstanie.
Ale wyobraź sobie, że przeżyłeś wiele lat. Przyjdzie Wielkanoc z bladym słońcem i wypłowiałym niebem. W lustrze przestraszy Cię twarz ze zmarszczkami i siwym zarostem. Nie wychodzisz z mieszkania, bo nie starczyło Ci sił. Stoisz w oknie i patrzysz, jak spod brudnych płacht śniegu ciekną strużki wody i już zielenieje trawa. Pąki na gałęziach kasztana błyszczą. Na suchych płytach chodnika dzieci grają w klasy – tak jak Ty nie tak dawno…
Może wtedy zrozumiesz, czym jest Zmartwychwstanie.
Siłą Chrześcijaństwa jest to, że Tobie, że każdemu pochylającemu się w rozpad zapewnia życie…

{Ks. M.Maliński}

wielkanoc02.jpg

Wszystkim moim Przyjaciołom, Znajomym, Osobom odwiedzającym moją stronę pragnę życzyć spokojnych, radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Radość przeżycia Tajemnicy Pustego Grobu niech będzie źródłem siły do kroczenia za Tym, który jest „Drogą, Prawdą            i Życiem”. 

wielkanoc.jpgNie życzę Ci
noszenia krzyża
dla samego noszenia go.

Nie życzę Ci
radości z życia
dla samej radości.

Nie życzę Ci
wytrwałości w cierpieniu
dla samego cierpienia.

Ale życzę Ci spotkania ze Zmartwychwstałym,
choć także nie dla samego spotkania,
lecz dla zmartwychwstania w Jezusie Chrystusie!

Alle_1.jpg

1 Komentarz do “Życzenia świąteczne”

  1. monika napisał(a):

    Życzę: smacznego jajka, mokrego dyngusa i miłej pogawędki z czekoladowym króliczkiem.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>