Blog J.B.

„Majówkowy” czas

Autor: admin o czwartek 8. maja 2008

Rozpoczął się czas „majówek”. W naszej parafii zdecydowaliśmy się na nabożeństwa po Mszy. Miejscem modlitwy jest na razie „kącik maryjny” na placu. Tam udajemy się, aby przeżywać nabożeństwa tego czasu. Nie da się ukryć, że modlitwa ta za każdym razem jest inna. Pierwsze dwa nabożeństwa odbywały się w warunkach ekstremalnych: najpierw cały dzień deszczu i pełne słońce tuż przed Mszą; na drugi dzień odwrotnie – podczas litanii już nas łapał deszcz.
Dzisiejsza „majówka” także miała swój „smaczek” – była prowadzona przez Scholę, która wzięła udział także we Mszy św. Odśpiewaliśmy „Litanię do Matki Boga i ludzi” i (po błogosławieństwie) „Czarną Madonnę”. To jednak nie wystarczyło – część dzieciaków postanowiła jeszcze trochę pobyć. Może niekoniecznie chodziło o modlitwę, ale… widać było, że czuły się nieźle. Co będę się rozwodził – fotki mają swoją wymowę. Więc zapraszam do ich obejrzenia.


A teraz kilka relacji uczestników naszej majowej modlitwy:

MARTYNA
Dnia 08 maja br. odbyła się pierwsza majówka prowadzona przez schole. Majówka poprzedzona była mszą świętą na, której prowadziliśmy jedną piosenkę BEZ GITARY myślę, że nie było tak źle. Śpiew prowadzili Magda,Kacper,Kasia,Gabrysia,Beata,Monika i ja. Zabrakło naszej wice-szefowej Natali, ale za to był nasz kochany ks. Janusz. Przy figurce Matki Bożej odśpiewaliśmy Litanię do Matki Boga i ludzi, mam nadzieję, że wszystkim obecnym spodobał się nasz śpiew. Na koniec zaśpiewaliśmy „Czarną Madonnę”, ale jak zawsze starsi trzymali swoje tempo, a my swoje. Było SUPER!!! Myślę, że pod koniec maja będzie 100 razy lepiej.

MAGDA
Dziękuję: Martynie, Kasi, Kacprowi, Monice, Patrycji, Gabrysi i Beacie za wspólny śpiew, który, mam nadzieję spodobał się wszystkim uczestniczącym w Majówce. Mam nadzieję, że jutro pójdzie nam jeszcze lepiej, a pod koniec maja wszyscy z nami zaśpiewają.. Nie wiem jak reszcie, ale jak dla mnie wyszło naprawdę fajnie.

2 komentarze do “„Majówkowy” czas”

  1. N.J. napisał(a):

    hehe, widze ze bylo wesolo:) A Ciebie co Paulinko, biedactwo, zatrudnili do koszenia trawnika?
    śliczne zdjęcia, szczególnie 15. POZDRAWIAM! i do zobaczania na kolejnej majówce:)

  2. Rysiek napisał(a):

    Nie było wesoło, ale BOMBOWOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
    Razem z Beatą i Patrycją psuliśmy wszystko Gabryśce.Ale było fajnieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>