Blog J.B.

Jubileusz A.D.2012

Autor: admin o wtorek 19. czerwca 2012

Jubileusz Kapłański

„Tempus fugit” – „czas płynie”. Nie zauważa się tego w rytmie codzienności, ale przychodzą chwile, kiedy staje to przed każdym z nas ze szczególną wyrazistością. Dla nas – kapłanów rocznika 1988 – taką chwilą stało się spotkanie rokowe, które odbyło się w Legnicy w czwartek, 31.05.2012 roku.

Czas już trochę pozacierał wspomnienia z Seminarium i pierwszych lat kapłaństwa, ale nietrudno było zauważyć, że „posunęliśmy się… oj, posunęliśmy…” (no, może z kilkoma wyjątkami). Trochę nas ubyło, niektórym przybyło trochę… nie tylko „siwizny”, ale także i innych „walorów”. Choć zmieniło się wiele, jedno pozostało z pewnością niezmienne – rokowe poczucie humoru, dzięki któremu frajda z dzisiejszego spotkania była niesamowita. Świadczyły o tym rozmowy przy pysznej kawusi.

Centrum spotkania była oczywiście Eucharystia i rozważanie o Kapłaństwie, związanym w szczególny sposób z kultem maryjnym [nasz rocznik to jakby nie było „rocznik Maryi”].

Spotkanie zakończyła wspólna agapa, podczas której mieliśmy okazję nie tylko smacznie zjeść, ale także zastanowić się, w jaki sposób [na skalę rocznika] będziemy świętować nasz przyszłoroczny Srebrny Jubileusz.

A swoją drogą, muszę poszperać po starych fotkach i poskanować je. Dopiero wtedy porównanie załączonych w tym wpisie będzie pełne.

No, i – oprócz 24-lecia kapłaństwa – ten rok to także inny, dużo skromniejszy, ale niemniej ważny jubileusz: 5-LECIE POBYTU W KSIĘGINKACH. Jak ten czas goni!!!!

2 komentarze do “Jubileusz A.D.2012”

  1. Iwona napisał(a):

    Wszystkim nam się pesel coraz starszy robi:) Wszystkiego najlepszego:) Dużo siły na następne lata kapłaństw.

  2. Grzegorz napisał(a):

    Wszystkiego najlepszego z okazji pięknego jubileuszu składam wraz z całą moją rodziną. Grzegorz
    P.s. A ja postaram się poszperać w starych wideo i dołączyć się do porównań.

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>