Blog J.B.

Dzień Dziecka w ZSP nr 2 w Lubaniu 05.06.2008 r.

Autor: admin o czwartek 5. czerwca 2008

Wydawało by się, że Dzień Dziecka to święto młodszych nastolatków. Jednak dzisiejszy dzień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu stał się dowodem, że świętują także „mega-dzieci”. Świętowanie w naszej szkole miało miejsce w czwartek (05.06.2008 roku) i zostało powiązane z akcją „Stop przemocy w szkole”.
Preludium święta stał się „Rajd na raty”, w którym wzięła udział większość uczniów oraz prawie wszyscy nauczyciele. Intencją wspólnego wyjścia było poznanie piękna okolic Lubania, którego często po prostu się nie zauważa. Nasza trasa była interesująca: wyjście ze szkoły – ul. Dworcowa – ul. Jeleniogórska – dawne kamieniołomy (nie znam obiegowej nazwy – jeśli w komentarzach się pojawi, umieszczę ją natychmiast) – powrót: do ul. Jeleniogórskiej – potem jakąś polną dróżką (ominęliśmy duży kawałek obwodnicy) – ul. Jeleniogórska (na wysokości mostu) – ul. Dworcowa – Szkoła.
Jako, że nasza szkoła jest typowo męską placówką, tempo zostało dostosowane do możliwości panów – co spowodowało, że już przy ul. Jeleniogórskiej (przynajmniej u mnie) pojawiła się niewielka zwyżka ciśnienia. Ale nic to – nas nie zajadą.
Dla mnie dzisiejszy wypad był interesujący także z foto-punktu widzenia – kiedy doszliśmy do wyrobisk, pokazała się piękna panorama ziemi lubańskiej. Oczywiście aparaty były w pogotowiu, więc… znowu trzeba będzie zerkać na fotosy.
Drugą część dzisiejszej imprezy rozpoczęło pieczyste – nie, nie baran, ale… kiełbachy z grilla. Smakowały po naszym „spacerku”, a dla niektórych były potrzebne, aby wzmocnić przed mającym się rozpocząć w 20 minut później meczem siatkówki: nauczyciele – uczniowie.
Niestety, dotrwałem do tego momentu – obowiązki proboszczowskie zmusiły mnie do opuszczenia dalszego ciągu. Nie znam więc wyniku meczu, ale trzymam kciuki za naszą drużynę „kadry” – Koleżanki i Koledzy! Pokażcie małolatom, co to znaczy prawdziwa nauczycielska kondycja.
Wszystkich uczestników dzisiejszej imprezy serdecznie pozdrawiam ks.Janusz

1 Komentarz do “Dzień Dziecka w ZSP nr 2 w Lubaniu 05.06.2008 r.”

  1. Natka napisał(a):

    ul Dworcowa..tiaaa:) no z tego co wiem to nie tylko panoramę ziemi lubańskiej ksiądz fotografował… ale okryjmy to zasłoną milczenia..:D

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>