Blog J.B.

5 niedziela zwykła 06.02.2011 roku

Autor: admin o sobota 5. lutego 2011

*** Przeżywamy 5 niedzielę zwykłą. Jest to I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie parafialnej spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

*** Ogłoszenia zostały umieszczone na tej stronie wyjątkowo – czasowo został zawieszony serwer obsługujący stronę parafialną.

*** Została podsumowana wizyta duszpasterska A.D.2011. W tym roku miałem przyjemność spotkać się z 453 rodzinami (74,62% ogółu Parafian). Spotkania kolędowe ostatnich 4 lat przedstawiają się następująco:

*** Wspomnienia tygodnia:

— czwartek (10.02) – św. Scholastyki, dziewicy

—  piątek (11.02) – NMP z Lourdes

WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM TYGODNIA

SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA:

PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWIA I OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH,

WYPRASZANYCH PRZEZ PATRONA NASZEJ PARAFII, ŚW. MAKSYMILIANA.

*** Składam gorące „Bóg zapłać” Organizatorom i uczestnikom ubiegłotygodniowego spotkania opłatkowego parafialnych grup formacyjnych.

*** W najbliższy piątek obchodzimy w Kościele wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Na wieczorną liturgię (o godz. 17:00) serdecznie zapraszam także osoby chore i starsze – podczas mszy zostanie udzielony Sakrament Chorych. Jednocześnie zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w przewozie do kościoła Parafian, którzy chcieliby wziąć udział w tej mszy.

*** Serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. Leśnej 42-44A, Energetycznej i Ogrodowej za przygotowanie kościoła na obchód dzisiejszego dnia.

*** Z racji przygotowań do zimowiska w sobotę nie będzie mszy św. – za zmiany gorąco przepraszam.

*** W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kolejne, już XVI, zimowisko. Bazą będzie Szkoła Podstawowa w Ściegnach. W tym roku weźmie w nim udział 26-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Lubania, Bogatyni i Wrocławia. Wyjazd grupy lubańskiej nastąpi z placu koło piekarni o godz. 15:00-15:30. Rodziców dzieci proszę o kontakt ze mną dzisiaj w zakrystii. Informacje o przebiegu zimowiska będą umieszczane na stronie www.janbar.jgora.pl – można tam znaleźć planowany program zimowiska. Program zimowiska znajduje się W TYM MIEJSCU

*** Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. wyjątkowe, niepublikowane dotąd nigdzie na świecie wyjaśnienia Ali Agcy dotyczące zamachu na Jana Pawła II (13.05.1981 r.); kim jest siostra zakonna cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II i o Marcie Robin, mistyczce, która żyła, przyjmując wyłącznie Komunię św. W „Niedzieli” znajdziemy obszerny materiał poświęcony s. Marie Simon-Pierre, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem Jana Pawła II; XIX Światowemu Dniu Chorego; postaci kard. Stefana Wyszyńskiego oraz katastrofie w Smoleńsku. W „Niedzieli Legnickiej” możemy przeczytać o obchodach modlitwy o jedność Chrześcijan w Diecezji Legnickiej, o noworocznym koncercie Młodzieżowej Orkiestry Diecezji Legnickiej „Sursum Corda” i opłatku Przewodników Turystycznych. Znajdziemy tu także kolejny odcinek poradnika dotyczącego przeżywania niedzieli. Zachęcam także do sięgnięcia po „Dodatek Liturgiczny” z czytaniami mszalnymi na cały tydzień.

*****************************

Czytania mszalne

Pierwsze czytanie

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

To mówi Pan: Dziel swój chleb z głodnym, wprowadź w dom biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziej i nie odwróć się od współziomków. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza i szybko rozkwitnie twe zdrowie. Sprawiedliwość twoja poprzedzać cię będzie, chwała Pana iść będzie za tobą. Wtedy zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On rzecze: „Oto jestem!”. Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem.

Iz 58,7-10

Psalm responsoryjny

Refren: Wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych lub: Alleluja.

On wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych,

łagodny, miłosierny i sprawiedliwy.

Dobrze się wiedzie człowiekowi, który z litości pożycza,

i swymi sprawami zarządza uczciwie.

Refren

Sprawiedliwy nigdy się nie zachwieje

i pozostanie w wiecznej pamięci.

Nie przelęknie się złej nowiny,

jego mocne serce zaufało Panu.

Refren

Jego wierne serce lękać się nie będzie.

Rozdaje i obdarza ubogich;

jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze,

wywyższona z chwałą będzie jego potęga.

Refren

Ps 112(111),4-5.6-7.8a i 9 (R.: 4a)

Drugie czytanie

Czytanie z Pierwszego listu św. Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia, przyszedłszy do was, nie przybyłem, by błyszcząc słowem i mądrością, dawać wam świadectwo Boże. Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego. I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem. A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

1 Kor 2,1-5

Śpiew przed Ewangelią

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja

Ja jestem światłością świata,

kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja

J 8,12b

Ewangelia

Słowa Ewangelii według św. Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

Mt 5, 13-16

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyć następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>